پاریس شهر بزرگی است که می تواند برای گردشگران گران باشد. هزینه اقامت در پاریس نسبت به سایر شهرهای فرانسه بیشتر می باشد. برخی نکات در ادامه آمده است که می تواند هزینه های اقامت شما را در پاریس کاهش دهد.نقشه پاریس

1- قبل از سفر، حتما هتل خود را رزرو کنید. با این کار شما وقت دارید تا هتل با قیمت مناسب تر رزرو نمایید.

2- از مکان هایی در پاریس که بازدید از آن رایگان است، دیدن کنید. کلیسای نوتردام، مونتمارته، کناره های رودخانه سن، قدم زدن در شانزالیزه کارهایی است که می توانید در پاریس رایگان انجام دهید.

مشاهده سایر جاهایی که در پاریس رایگان می توانید بازدید نمایید

3- از تاکسی استفاده نکنید و به جای آن از وسایل حمل و نقل عمومی بهره بگیرید.

4- به طبقه بالایی برج ایفل نروید. شما از طبقه دوم برج ایفل هم می توانید دید بسیار خوبی به اطراف داشته باشید و لازم نیست هزینه اضافی برای رفتن به طبقه بالایی برج ایفل بپردازید.

5- اگر صبحانه روی هزینه هتل نیست و قیمت آن جدا حساب می شود،صبحانه را به جای هتل در کافه های اطراف با قیمت مناسب تر میل نمایید.

 6- اگر جوان هستید و انرژی دارید می توانید بین مکان های دیدنی پاریس را پیاده بپیمایید.

7- در پاریس هر چقدر هتل به مرکز شهر نزدیک تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. لذا می توانید در هتل هایی کمی اطراف مرکز شهر و البته نزدیک ایستگاه قطار اقامت نمایید و با این کار رفت و آمد به مرکز شهر سریع و کم هزینه خواهد بود.

شانزالیزهفرودگاه های پاریس

پاریس دو فرودگاه اصلی دارد یکی فرودگاه شارل دوگل و دیگری فرودگاه اورلی.

فرودگاه شارل دوگل پاریس، دومین فرودگاه پر رفت آمد اروپا پس از فرودگاه هیثرو  لندن می باشد. فرودگاه شارل دوگل دو ترمینال دارد. ترمینال شماره 1 فرودگاه شارل دوگل مربوط به پروازهای بین المللی می باشد و ترمینال شماره 2 فرودگاه شارل دوگل مربوط به پروازهای ایرفرانس می باشد.

چگونه از فرودگاه شارل دوگل به مرکز شهر پاریس برویم؟

PER، سیستم راه آهن حمل و نقل شهری پاریس می باشد که دو ایستگاه در ترمینال های شماره 1 و شماره 2 فرودگاه شارل دوگل دارد.

بلیط سفر از فرودگاه شارل دوگل به مرکز شهر پاریس با سیستم راه آهن PER به قیمت 9.50 یورو می باشد.

سعی کنید برای سفر از فرودگاه شارل دوگل به مرکز پاریس از قطارهای تندرو به جای قطارهای کندرو استفاده کنید. قطارهای کندرو در تمام ایستگاه ها می ایستند اما اگر حدود 10 دقیقه برای قطار تندرو صبر کنید، سریعتر به مقصد خواهید رسید.

برای سفر از فرودگاه شارل دوگل به فرودگاه اورلی و بالعکس می توانید از اتوبوس های موسوم یه شاتل استفاده نمایید. قیمت بلیط این اتوبوس ها، 21 یورو می باشد.

رزرو هتل در سراسر جهان با کمترین هزینه

رزرو هتل با واچر رسمی برای سفارت