گزارش تصویری از سفر گروه ارزان سفر به شهر ازمیر ترکیه

نماد چشم و نظر شهر ازمیر ترکیه

فرودگاه ادنان مندرس ازمیر

فرودگاه ادنان مندرس ازمیر

ازمیر شهر زیبایی است که گروه ارزان سفر تصمیم گرفت در تعطیلات نوروز 94 به آنجا سفر کرده و گزارشی تهیه نماید.

با شرکت هواپیمایی پگاسوس به فرودگاه ادنان مندرس شهر ازمیر رسیدیم که در همان بدو ورود،  فضای داخلی زیبای فرودگاه ازمیر جلب توجه می کرد.

شهر ازمیر ترکیه در ساحل خلیج ازمیر قرار دارد و خلیج ازمیر هم به آبهای دریای اژه متصل است و به دلیل ارتباط دریایی از طریق آبهای آزاد، شهر ازمیر بندر بسیار مهمی در کشور ترکیه محسوب می شود.

بندر ازمیر ترکیه دارای مراکز خرید زیاد و همچنین جاذبه های دیدنی است و شهر بسیار تمیز و جذاب از دید بسیاری از بازدیدکنندگان می باشد. شهر ازمیر حال و هوای اروپایی دارد و شما را به یاد شهرهای اروپایی می اندازد.

شهر ازمیر ترکیه همچنین دارای خطوط مترو و خطوط کشتی و نیز اتوبوس های منظم بوده که مجموعه این وسایل حمل و نقل عمومی، سفر درون شهری راحت و لذت بخشی را برای شما به ارمغان می آورد.

برای مثال در زیر نقشه متروی شهر ازمیر آورده شده است.

نقشه متروی ازمیر

نقشه متروی ازمیر

بلیط حمل و نقل عمومی ازمیر

نمونه بلیط حمل و نقل عمومی ازمیر

این شبکه مترو، تقریبا کل شهر ازمیر را پوشش داده و حتی در فرودگاه بین المللی ادنان مندرس ازمیر هم ایستگاه دارد. شهر ازمیر سه اسکله مهم و زیبا با نام های آلسانجاک، کارسیاچا و کوناک دارد. حرکت بین این سه اسکله با کشتی

به راحتی صورت می گیرد. کشتی در شهر ازمیر یک وسیله مهم حمل و نقل عمومی محسوب می گردد. در شهر بندری ازمیر، بلیط کشتی، اتوبوس و مترو و قطار یکی است و در واقع می توانید با خرید یک بلیط، از هرسه وسیله نقلیه کشتی، اتوبوس و مترو استفاده نمایید. قیمت هر بلیط، 4 لیر می باشد که می توانید آن را از ماشین های الکترونیکی تعبیه شده در اسکله کشتی ها و یا ایستگاه های مترو خریداری کنید. نکته دیگر در مورد خرید بلیط در ازمیر، دو طرفه بودن آن است. بدین معنی که شما هنگام خرید بلیط مجبور هستید بلیط رفت و برگشت با قیمت 8 لیر تهیه کنید و امکان تهیه بلیط یک طرفه به تنهایی وجود ندارد. همانطور که گفته شد، بلیط به صورت دو سره می باشد ولی می توانید آن را در هر مسیری که مد نظرتان بود دو بار استفاده نمایید. مثلا می توانید با مترو به یک ایستگاه بروید و سپس دوباره از همان بلیط استفاده کرده و با مثلا اتوبوس ادامه مسیر دهید.

نمونه بلیط حمل و نقل عمومی شهر ازمیر در مقابل آورده شده است:

داخل یکی از ایستگاه های متروی ازمیر

داخل یکی از ایستگاه های متروی ازمیر

حال به معرفی دیدنیهای شهر ازمیر ترکیه می پردازیم.

1- باغ وحش ازمیر

ازمیر دارای باغ وحش زیبا و معروفی است که البته قیمت بلیط ورودی آن بسیار مناسب و تنها 3 لیر برای هر نفر می باشد. در این باغ وحش اکثر گونه های جانوری از حیوانات استوایی در محیط شبیه سازی شده گرفته تا زرافه و فیل و سایر حیوانات وحشی مانند ببر، پوما، شیر و غیره را در محیطی بسیار زیبا خواهید دید.

ساعات کاری باغ وحش ازمیر

باغ وحش ازمیر در روزهای غیر تعطیل از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر و در روزهای تعطیل از 9 صبح تا 8 شب باز می باشد.

چگونه به باغ وحش ازمیر برویم؟

کافیست در اسکله کارسیاچا از کشتی پیاده شده و در سمت راست خود اتوبوس شماره 777 را سوار شوید. در انتهای خط به باغ وحش ازمیر خواهید رسید.

 تصاویر باغ وحش ازمیر

2- پیاده روی در ساحل خلیج ازمیر

همانطور که گفته شد یکی از اسکله های معروف شهر بندری ازمیر، اسکله آلسانجاک می باشد. اگر از اسکله آلسانجاک در مسیر خط ساحلی خلیج ازمیر پیاده بروید، از پارک بسیار زیبای ساحلی می گذرید که در انتهای آن اسکله کوناک قرار دارد. در این مسیر حدود 3 کیلومتری در سمت راست، ساحل بسیار زیبای ازمیر را خواهید دید و در سمت چپ، پارک و در کنار آن کافه و رستوران های زیبا را خواهید دید. پیاده روی از اسکله آلسانجاک تا اسکله کوناک، تقریبا نیم ساعت زمان می برد ولی بسیار دیدنی است.

تصاویر ساحل آلسانجاک ازمیر

3- بازدید از فروم بورنوای ازمیر

فروم برنوا اصلی ترین و زیباترین مرکز خرید ازمیر محسوب می شود که هم دارای رستوران های زیبا و متنوع و هم دارای انواع فروشگاه های برند پوشاک از ال سی واکی کی و دفکتو و کوتون و زارا و منگو و بسیاری برندهای دیگر گرفته تا برندهای لوازم خانگی مانند اسه و تی چیبو و غیره و سینما می باشد. مرکز خرید فروم بورنوا در ازمیر، یک مرکز بسیار جذاب و زیبا و در فضای باز می باشد که البته فروشگاه بزرگ لوازم خانگی ایکیا را نیز در خود جای داده است. در مرکز خرید برنوا غالبا هر برندی را که مد نظر داشته باشید خواهید یافت و به طور کل بازدید از آن یک روز کامل از وقت شما را می تواند به خود اختصاص دهد.

تصاویر فروم بورنوا در بندر ازمیر ترکیه

سگ در ازمیر ترکیه

سگی زیبا در مرکز خرید فروم برنوا شهر ازمیر

4- بازدید از برج ساعت ازمیر

همانطور که گفته شد اگر از اسکله آسانجاک تا اسکله کوناک پیاده روی نمایید، در خط ساحلی، منظره زیبا از خلیج ازمیر (که به دریای اژه متصل است) در سمت راست و پارک زیبای خط ساحلی همراه کافه و رستوران های دنج را خواهید یافت که بسیار لذت بخش است. پس از رسیدن به اسکله کوناک، می توانید از مرکز خرید پیر کوناک ازمیر هم بازدید نمایید که یکی از مراکز خرید مهم در ازمیر است. پس از خروج از مرکز خرید پیر کوناک، کافیست از پل هوایی عابر پیاده که بسیار هم زیباست عبور کنید. در آن طرف پل، میدان کوناک که مهمترین و زیباترین میدان شهر ازمیر است را خواهید دید. در مرکز میدان کوناک ازمیر، برج ساعت که یکی از دیدنیهای شهر ازمیر است، خودنمایی می کند.

تصاویر میدان میدان کوناک و برج ساعت ازمیر

خیابان های ازمیر

یکی از خیابان های زیبای ازمیر در نزدیکی ساحل آلسانجاک

سگ در خیابان های ازمیر ترکیه

سگ های شناسنامه دار زیادی که در خیابان های شهر ازمیر توسط شهرداری ازمیر رها شده اند

 

 5- بازدید از اسکله کارسایاچای ازمیر

شهر ازمیر ترکیه دارای سه اسکله مهم با نام های آلسانجاک، کوناک و کارسیاچا می باشد که البته با کشتی می توان بین این سه اسکله تردد نمود. در مورد اسکله های آلسانجاک و کوناک شهر ازمیر در قبل صحبت شد. یکی از زیباترین این اسکله ها، اسکله کارسیاچای ازمیر بوده که خیابان منتهی به آن با نام خیابان کمال گورسل مملو از رستوران، کافه و مغازه های غالبا پوشاک می باشد. خیابان کمال گورسل ازمیر، مانند خیابان استقلال شهر استانبول، خیابانی است که خواب ندارد. حتی اگر در نیمه های شب هم از آن بازدید نمایید شلوغ بوده و مغازه هایش باز هستند. خیابان کمال گورسل ازمیر، برای خرید بسیار مناسب بوده و دارای فروشگاه های زیاد پوشاک می باشد. همچنین اگر علاقه مند هستید که در رستوران و یا کافه های ازمیر، از غذای محلی استفاده کنید و یا از شیرینی فروشی، باقلوای ترک تهیه نمایید، این خیابان دارای رستوران، کافه و شیرینی فروشی های زیادی است که البته غالبا قیمت مناسبی هم دارند. در انتهای خیابان کمال گورسل، ایستگاه متروی کارسیاچا قرار گرفته است.

 تصاویر اسکله کارسیاچا و خیابان کمال گورسل ازمیر

 

6- نمایشگاه بین المللی ازمیر

میدان باسمانه در مرکز شهر ازمیر می باشد که در نزدیکی آن، ایستگاه قدیمی قطار شهر ازمیر و نیز نمایشگاه بین المللی ازمیر واقع شده است. نمایشگاه بین المللی ازمیر، در پارکی بزرگ قرار گرفته که محل برگزاری نمایشگاه های مهم می باشد. شهر ازمیر، یک ایستگاه قدیمی قطار دیگر هم دارد که در نزدیکی اسکله آلسانجاک واقع شده است و محل حرکت قطارهای برون شهری از ازمیر به سایر شهرهای ترکیه می باشد.

تصاویر میدان باسمانه و نمایشگاه بین المللی ازمیر

 

غذا در ترکیه

خوراک ماهی در یکی از رستوران های ازمیر

 

اگر نیاز به رزرو هتل در شهر ازمیر ترکیه دارید با ارزان سفر تماس بگیرید

تلفن: 44289228

رزرو هتل در سراسر جهان

برنامه ریزی سفر های خارجی

رزرو هتل با واچر رسمی جهت ارائه به سفارت