در آنتالیا از کجاها دیدن کنیم؟تصویر شهر آنتالیا

1- ساحل کنیاتی (ساحل غربی آنتالیا)

ساحل کنیاتی در سمت غرب آنتالیا قرار دارد. این ساحل نسبت به ساحل لارا که در سمت شرقی آنتالیا قرار دارد، به مرکز شهر آنتالیا نزدیک تر است.

چگونه به ساحل کنیاتی در آنتالیا برویم؟

ترن قدیمی شهر آنتالیا، ساحل غربی یا همان ساحل کنیاتی را به بخش شرقی شهر آنتالیا متصل می کند. این ترن در هر دو سوی مسیر هر 30 دقیقه یک بار حرکت کرده و قیمت بلیط آن 1.75 لیر است. این ترن همچنین برای گشت و گذار در شهر آنتالیا مناسب است زیرا از بیشتر قسمت های زیبای شهر آنتالیا عبور می کند.

برای رفتن به ساحل کنیاتی کافیست ترن قدیمی آنتالیا را در ایستگاه کلکاپوسو در مرکز شهر به سمت مسیر غرب سوار شده و در انتهای خط و در نزدیکی موزه آنتالیا پیاده شود. مسیر سرازیری را حدودا 10 دقیقه پیاده طی کنید تا به پارک ساحلی آنتالیا و ساحل کنیاتی برسید.ساحل کنیاتی آنتالیا

چه دیدنی هایی در ساحل کنیاتی قرار دارند؟

  • آکوا لند یا همان پارک آبی آنتالیا که ورودی آن 47 لیر می باشد.
  • آکواریم آنتالیا
  • لونا پارک آنتالیا

2- ساحل لارا (ساحل شرقی آنتالیا)

ساحل لارا، ساحلی طولانی در بخش شرقی آنتالیا همراه امواج آرام می باشد. بزرگترین مرکزی که در ساحل لارا خواهید دید، پلاژ هاک لارا می باشد که خدمات ساحلی را ارائه می دهد.

چگونه به ساحل لارا در آنتالیا برویم؟ساحل لارا آنتالیا

شما می توانید از مرکز شهر آنتالیا، مینی بوس های موسوم به دولموش را به سمت پلاژ هاک لارا سوار شده و پس از حدود 45 دقیقه سفر در خط ساحلی آنتالیا، در انتهای خط پیاده شوید تا به پلاژ هاک لارا در ساحل لارا برسید.

چه دیدنی هایی در ساحل لارا قرار دارند؟

  • مرکز خرید ترا سیتی که مرکز خرید بزرگی در شهر آنتالیا می باشد.

3- کلکاپوسو (مرکز شهر آنتالیا)

مرکز شهر آنتالیا، برج سنگی قدیمی با نام کلکاپوسو  است که در دیوارهای شهر قدیم  واقع شده است و درست کنار سمبل معروف شهر آنتالیا با نام مناره گروود قرار دارد.

کلکاپوسو در واقع محل مرکزی تقاطع ترن آنتالیا می باشد. از آنجایی که کلکاپوسو محلی پیاده رو است (البته غیر از خط ترن)، بایستی برای سوار شدن به اتوبوس ها مقداری پیاده روی نمایید.

kalekapisi-antalya

چگونه از ترمینال اتوبوس های آنتالیا به کلکاپوسو (مرکز شهر آنتالیا) برویم؟

راحت ترین و ارزان ترین راه برای رسیدن از ترمینال اتوبوس آنتالیا (با نام اتوغار) به کلکاپوسو استفاده از ترن است. در ترمینال اتوبوس سوار ترن جدید آنتالیا با نام آنت ری شده و در ایستگاه ایسمت پاشا پیاده شوید. کلکاپوسو درست در چند قدمی تقاطع خیابان های اسمت پاشا و حریت قرار دارد.

چگونه از فرودگاه آنتالیا به کلکاپوسو (مرکز  شهر آنتالیا) برویم؟

کافیست اتوبوس های شماره 202 را سوار شده و در ترمینال اتوبوس های آنتالیا (اتوغار) پیاده شوید. از آنجا همانطور که در بالا توضیح داده شد با ترن می توانید به کلکاپوسو (مرکز شهر آنتالیا) بروید.

4- کلچی (آنتالیا قدیم)

بخش تاریخی کوچکی با نام کلچی در مرکز آنتالیای مدرن قرار دارد که در ابتدا به رومی ها و سپس به امپراطوری بیزانس و سپس به سلجوقی و در آخر به عثمانی تعلق داشت. کلچی با بندرگاهی قدیمی احاطه شده است.

چه دیدنی هایی در کلچی قرار دارند؟

  • مناره یولی
  • برج ساعت
  • خانه آتاتورک
  • مناره شکسته یا همان مناره کسیک

آیا در مرکز شهر آنتالیا، ساحل ماسه ای قراردارد؟ بله. در نزدیکی مرکز شهر آنتالیا، ساحل ماسه ای با نام مرمرلی قراردارد که البته در مقایسه با ساحل ماسه ای لارا و کنیاتی که پیش تر توضیح داده شد، کوچکتر است.

5- باغ وحش آنتالیا

باغ وحش آنتالیا با ورودی 5 لیر، تفریحی ارزان در آنتالیا به حساب می آید.

مسیر ورودی به باغ وحش آنتالیا بسیار زیبا بوده و گردشگران بایستی مسافت حدود 1 کیلومتر را از میان جنگل پیاده طی کنند تا به باغ وحش آنتالیا برسند.باغ وحش آنتالیا

چگونه به باغ وجش آنتالیا برویم؟

در ایستگاه اسمت پاشا در مرکز شهر آنتالیا، ترن جدید آنتالیا با نام آنت ری را به سمت فاتیه (آخرین ایستگاه) سوار شده و در آخر خط پیاده شوید. از پل گذشته و از میان مسیری جنگلی که حدود 1 کیلومتر است به سمت ورودی باغ وحش آنتالیا حرکت نمایید.

حمل و نقل عمومی در آنتالیا

آنتالیا دارای دو خط ترن می باشد:

  1. خط ترن قدیمی آنتالیا که ساحل کنیاتی و موزه آنتالیا در غرب را به مرکز شهر متصل می کند. این ترن هر 30 دقیقه یکبار از هر دو طرف حرکت کرده و قیمت بلیط آن 1.75 لیر می باشد. ترن قدیمی آنتالیا برای گشت و گذار در آنتالیا بسیار مناسب می باشد زیرا از محل های زیبایی در مرکز شهر آنتالیا عبور می کند.
  2. ترن جدید آنتالیا با نام آنت ری، در مسیرهای فاتیهترمینال مرکزی اتوبوساسمت پاشا و میدان فعال است و هر 15 دقیقه حرکت می کند. قیمت بلیط آن 1.75 یر است که می توان آن را از مغازه های کنار ایستگاه و یا گیشه های مخصوص خریداری نمود. محل تلاقی ترن قدیم و ترن جدید آنتالیا، ایستگاه اسمت پاشا می باشد. همچنین برای رفتن به کلچی می توان در ایستگاه اسمت پاشا پیاده شد.

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای آنتالیا به گونه ای می باشد که درحدود 300 روز سال آفتابی بوده و بسیار مناسب برای فعالیتهای ورزشی مانند موج سواری ، اسکی روی آب و قایقرانی می باشد .

جدول بیشترین و کمترین دمای هوای آنتالیا در ماه های مختلف سال به شرح زیر می باشد:

ماه میلادی ژانویه فوریه مارس آوریل می جون جولای آگست سپتامبر اکتبر نوامبر دسامبر
حداقل دما به سانتیگراد 5 6 7 10 14 18 21 21 18 14 9 7
حداکثر دما به سانتیگراد 15 15 18 21 26 31 34 33 31 26 20 16

مراکز خرید آنتالیا

1- مرکز خرید اوت لت سنتر دیپو

نزدیکی به فرودگاه آنتالیا از مزایای این مرکز خرید است. اوت لت سنتر دیپو با مساحت 75 هزار متر مربع، ادعا می کند که بزرگترین مرکز خرید در منطقه مدیترانه می باشد.

از فروشگاه های بزرگ پوشاک در اوت لت سنتر دیپو می توان به برندهای کوتون، ماوی، آدایداس، نایک، تومی و غیره اشاره کرد.

2- مرکز خرید میگروس

مرکز خرید میگروس در ساحل کنیاتی آنتالیا قرار دارد که نحوه دسترسی به این منطقه در قبل ذکر گردید. این مرکز خرید از 150 هزار متر مربع فضا و 128 فروشگاه و یک سینما که فیلم هالیوودی و ترک را اکران می کند، تشکیل می شود. مرکز خرید میگروس از 10 صبح تا 10 شب باز می باشد. برندهایی مانند lc walkiki، zara و mudo در مرکز خرید میگروس به چشم می خورند.

3- مرکز خرید شی مال

این مرکز خرید در ساحل لارا آنتالیا قرار دارد که نحوه دسترسی به این منطقه در قبل ذکر گردید. مرکز خرید شی مال در سال 2008 و در 10000 متر مربع فضا و با هدف اولین مرکز خرید و مد آنتالیا تاسیس گردید. این مرکز خرید از برندهای بین المللی و ترک قبیل lc walkiki، polo، lacoste، beneton، kalvin clein و غیره را شامل می شود.

ارزان سفر: رزرو هتل های ارزان در سراسر جهان با واچر رسمی

هتل های منتخب آنتالیا (ارزان و با کیفیت)