راهنمای توریستی پاریس
کلیسای نوتردام
کافه های پاریس

بازدید از موزه لور چه زمان هایی رایگان است؟

بازدید از موزه لور و همچنین موزه ورسای در اولین یکشنبه هر ماه رایگان است. همچنین بازدید از موزه لور برای تمام افراد زیر 26 سال از هر کشوری در روزهای جمعه از 6 بعد از ظهر تا 9.45 شب رایگان است.

سایر موزه های رایگان پاریس

موزه هایی که در زیر لیست شده اند، مجانی بوده و فقط بایستی قبل از ورود، بلیط رایگان را از بلیط فروشی تهیه نمایید:

 1. موزه Petit Palais که مجموعه ای بزرگ از تابلوهای ارزشمند رامراند، مونت سیسلی و غیره می باشد. این موزه درست نزدیک شانزالیزه می باشد. این موزه گالری های هنری زیبا را در برمی گیرد.
 2. موزه هنرهای مدرن پاریس که مجموعه ای عظیم از آثار هنری قرن 19 و 20 می باشد و شامل آثار هنرمندان بزرگی چون پیکاسو، بنارد، روآلت و غیره می باشد. این موزه در Trocadéro واقع شده است.
 3. موزه Maison de Balzac که آثار هنرمندان قرن 19 فرانسه را در بر می گیرد.
 4. موزه Musée Carnavalet که شامل تاریخ شهر پاریس می باشد.

بازدید از چه بناهای تاریخی در پاریس رایگان است؟

 1. کلیسای مشهور نوتردام که می توانید به صورت رایگان از آن بازدید نمایید ولی برخی از بخش های آن مانند برجی که در کنار آن قرار دارد و به تمام پاریس دید مناسبی دارد، رایگان نمی باشد.
 2. قبرستان Père-Lachaise که مشهورترین قبرستان در جهان است. در آنجا می توانید می توانید مقبره افراد مشهور مانند  Edith Piaf, Oscar Wilde, Balzac, Jim Morrison و صدها مورد دیگر را بازدید نمایید.
 3. باغ گیاه شناسی با نام فرانسوی Jardin des Plantes که یکی از قدیمی ترین و بزرگترین باغ های گیاه شناسی جهان است که سال 1640 تاسیس شده است. همچنین این باغ محل نگه داری گونه های در معرض خطر می باشد. در ضمن پانداهای کوچک در این باغ قابل مشاهده هستند. مردم پاریس از قرن گذشته تاکنون برای تزیین متزل خود از گل های این بازار گل استفاده کرده اند.

در پاریس رایگان قدم بزنید !!!!

چهار محلی که در پاریس می توانید قدم بزنید:

 1. بازار گل پاریس که پس از بازدید ملکه انگلستان در تاریخ 6 جون 2014، بازار پاریس به Marché au fleurs reine Elizabeth II تغییر نام یافت. این بازار گل در نزدیکی پل معرف نف که به Ponte Neuf مشهور است قرار دارد.
 2. کناره رورخانه سن که دارای شهرت جهانی برای قدم زدن می باشد و در راستای آن صدها مغازه کتاب دست دوم خواهید دید. برخی از آنها کتاب های قدیمی و یا کپی آنها و یا نقشه های قدیمی و روزنامه های تاریخی می فروشند.
 3. لور،شانزالیزه و برج پیروزی که می توانید پیاده از هر سه آنها بازدید نمایید. خیابان مشهور شانزالیزه حد فاصل میدان کنکورد و برج پیروزی قرار دارد که طول این خیابان 1900 متر می باشد و به راحتی می توانید این مسیر را پیاده طی کنید. دو طرف خیابان شانزالیزه مملو از فروشگاه های برند و رستوران هاست و این خیابان در شب خیلی شلوغ می شود. پس از رسیدن به میدان کنکورد، می توانید پیاده حرکت کرده تا به پارک معروف Tuileries برسید. در واقع پارک Tuileries در پشت میدان کنکورد قرار دارد. وقتی که از میان پارک Tuileries عبور کردید، به موزه لور خواهید رسید و هرم های شیشه ای موزه لور نمایان خواهند شد.
 4. Montmartre نام محله ای روستایی حالت درشهر پاریس می باشد. برای رفتن به آنجا می توانید در ایستگاه متروی Anvers در خط 2 متروی پاریس پیاده شده و مستقیم به سمت کلیسای Sacré بالا روید. حدود 222 پله است که باید طی کنید تا به کلیسای Sacré برسید که در بلندی واقع شده و از آنجا پریس زیر پای شما است. در کنار کلیسای Sacré، روستای قدیمی Montmartre با خیابان ها و کوچه بس کوچه های باریک همراه با کافه و رستوران ها و مغازه های تابلوهای هنری واقع شده است. فضای محله Montmartre بسیار جذاب و دیدنی است.