شهر رم ایتالیا شهری بسیار قدیمی و تاریخی است که نام بردن از مکان های دیدنی و تاریخی آن مثنوی هفتاد من است. لذا در این نوشته به چند مکان تاریخی مهم که در سفر به شهر رم باید از آنها بازدید کرد و نحوه دسترسی به این مکان ها اشاره شده است.

 

کولوسیوم

بنای کولوسیوم

کولوسیوم در شب

کولوسیوم-رم

کوسیوم در روز

کولوسیوم، مهترین و تاثیرگذار ترین بنا در امپراتوری روم باستان بود. این بنا همچنین آمفی تاتر فلاویان نیز نامیده می شد.

بنای کولوسیوم، بیضی شکل و ابعاد آن 188 متر در 156 متر بوده و ارتفاع آن به بیش از 48 متر می رسید که با سنگ مرمر مزین شده بود. کولوسیم می توانست پذیرای 55000 تماشاچی باشد که از 80 ورودی می توانستند به آن وارد شوند. این بنا دارای چهار سطح برای نشستن تماشاچیان بود. مثلا یک سطح برای خانم ها و یک سطح برای طبقه پایین جامعه و یک سطح برای اشراف و طبقه خاص. زیر زمین کولوسیم دارای اتاق هایی با ابزارهای مکانیکی و قفس ها بود که در آنها حیوانات وحشی نگه داری می شدند. قفس ها را برمی افراشتند تا حیوانات وحشی در وسط میدان نبرد ظاهر شوند.

امپراتور از کولوسیوم برای سرگرم کردن مردم و دیدن بازی های رایگان استفاده می کرد. آن بازی ها سنبل قدرت به حساب آمده و راهی برای افزایش محبوبیت امپراتور محسوب می شدند. این بازی ها در یک روز کامل و یا در چند روز برگزار می شدند که معولا با نمایش حیوانات عجیب و غریب شروع شده و با نبردی بین حیوانات و گلادیاتورها و یا بین گلادیاتورها خاتمه می یافت که البته با مرگ یکی از طرفین دعوا همراه بود.
این مبارزان معمولا بردگان، زندانیان و یا مجرمین محکوم بودند که گاهی اوقات امپراتور و یا رومیان نیز در آن شرکت داشتند.
بخش جنوبی کولوسیم در سال 847 بر اثر زلزله فرو ریخت. بخش هایی از کولوسیم که دارای سنگ مرمر و روکش فلز بودند بعدها برای ساخت سایر بناهای تاریخی مانند کلیسای سن پیترز و کاخ فارنیسه استفاده شدند.

چگونه با وسایل حمل و نقل عمومی به کولوسیوم برویم؟

کولوسیوم در میدان کولوسیوم شهر رم واقع شده است. شهر رم دارای دو خط متروی A و B می باشد. نزدیک ترین ایستگاه مترو به میدان کولوسیوم، ایستگاه مترو کولوسیوم است که در خط B متروی شهر رم واقع شده است.

کلیسای سن پیترز

کلیسای سن پیترز، بزرگترین کلیسا در جهان و مرکز مسیحیت می باشد. این بنا در طول بیش از 100 سال توسط بزرگترین معماران ایتالیایی ساخته شد.  کلیسای سن پیترز، در واتیکان و در مرکز شهر رم ساخته شده است. اولین پاپ در کلیسای سن پیترز تعیین گردید و لذا کلیسای

کلیسای سن پیترز

کلیسای سن پیترز

سن پیترز به عنوان کلیسای مقدس اصلی کاتولیک ها به شمار می رود.

در قرن چهارم، امپراتور کنستانتین، اولین امپراتور مسیحی رم، تصمیم گرفت که این کلیسا را در واتیکان بسازد که به عنوان مقبره کوچکی برای سن پیترز به حساب می آمد. ساخت کلیسا بین سال های 219 و 322 شروع شد و در سال 349 پس از میلاد به اتمام رسید.

میدان سن پیترز

توریست ها در راه رسیدن به کلیسای سن پیترز، از میدان سن پیترز عبور خواهند کرد. این میدان بیضوی شکل در قرن 17 ام توسط جیوان لورنزو برنینی ساخته شد. در وسط میدان، ستون هرمی شکل مصری دیده می شود که 25 متر ارتفاع دارد. این ستون هرمی شکل در هلیوپولیس مصر واقع

میدان سن پیترز-رم

میدان سن پیترز

شده بود. در سال 37 پس از میلاد،  کالیگولا تصمیم گرفت این ستون هرمی شکل سنگی را با کشتی اختصاصی به رم حمل کرده و آن را در بنفیدا که همان واتیکان امروزی می باشد، نصب نماید.

چگونه با وسایل حمل و نقل عمومی به کلیسا و میدان سن پیترز برویم؟

همانطور که گفته شد، کلیسای سن پیترز در کنار کشور واتیکان قرار دارد. کشور واتیکان، دولتی مستقل در داخل شهر رم ایتالیا می باشد که دارای فقط 800 نفر جمعیت و مساحت 44 هکتار می بوده و کوچکترین کشور جهان به حساب می آید. کشور واتیکان محل اقامت پاپ رهبر

ورودی کشور واتیکان

ورودی کشور واتیکان

کاتولیک های جهان و کلیسای سن پیترز، مرکز کلیسای کاتولیک می باشد. کشور واتیکان دارای فروشگاه، بانک و باند هلیکوپتر برای جابه جایی پاپ می باشد. علی رغم آنکه کشور واتیکان در داخل شهر رم ایتالیا قرار دارد، با ویزای شنگن نمی توان به آن وارد شد و برای ورود به کشور واتیکان داشتن اجازه ورود از طرف دولت واتیکان لازم است. کلیسای سن پیترز و میدان سن پیترز، علی رغم آنکه در کنار کشور واتیکان قرار دارند ولی جز شهر رم به حساب آمده و داخل کشور واتیکان واقع نشده اند و لذا بازدید از آنها برای توریست های شهر رم، امکان پذیر است. البته در روزهایی که پاپ در کلیسای سن پیترز سخنرانی دارد، در وسط میدان سن پیترز، تلویزیون ال سی دی بزرگ نصب شده تا سخنان پاپ پخش گردد. در این مواقع، از ورود توریست ها به میدان و کلیسای سن پیترز ممانعت به عمل می آید.

نزدیک ترین ایستگاه مترو به کشور واتیکان (کلیسا و میدان سن پیترز)، ایستگاه اوتاویانو سن پیترو در خط A متروی شهر رم می باشد.

نقشه واتیکان

نقشه کشور واتیکان

موزه واتیکان 

مجموعه های ارزشمندی در موزه واتیکان نگه داری می شوند. اولین مجموعه در سال 1480با نام مجمسه رومی به موزه واتیکان اضافه شد که

موزه واتیکان

داخل موزه واتیکان

هنوز یکی از برجسته ترین آثار این موزه است. در سال های بعد، پاپ های واتیکان، مجموعه ها و

آثار بسیار ارزشمندی که به واتیکان تعلق داشت را به موزه واتیکان اضافه کردند. موزه واتیکان در حال حاضر از 13 موزه تشکیل می گردد که در یک مجموعه با معماری منحصر به فرد واقع

شده است. جدا از اشیای خاص و گرانبهای این موزه، داخل ساختمان موزه واتیکان که با سنگ

مرمر و نقاشی های بسیار زیبا و بزرگ تززین شده است، بسیار جذاب می باشد. مسیر بازدید از کل موزه ها 7 کیلومتر است که با توجه به طولانی بودن مسیر، بهتر است موزه هایی که برجسته و مورد نظرتان است را بازدید نمایید.

بلیط موزه واتیکان

بلیط موزه واتیکان

چگونه با وسایل حمل و نقل عمومی به موزه واتیکان برویم؟

با توجه به آنکه موزه واتیکان، همانند کلیسای و میدان سن پیترز در مجاورت کشور واتیکان قرار دارد، می توانید برای بازدید از موزه واتیکان، در ایستگاه متروی  اوتاویانو سن پیترو در خط A متروی شهر رم، پیاده شده و مسیری را پیاده طی کنید تا به ورودی موزه واتیکان برسید.

بازدید از موزه واتیکان مانند بازدید از کلیسا و موزه سن پیترز، رایگان نبوده و برای ورود به آن باید بلیط موزه را تهیه نمایید.

فروم روم

فروم روم

فروم روم

قدمت فروم ها (انجمن ها) به سال 509 قبل از میلاد بر می گردد و در واقع بازمانده هایی از امپراتوری روم می باشند. دیدن آنها شما را به اعماق تاریخ خواهد برد. در دو طرف خیابانی که به کولوسیوم منتهی می شود، این فروم ها که اکنون فقط بخش هایی از آنها باقی مانده اند را خواهید دید. در واقع فروم ها بخش های باقی مانده از طاق ها، معابد و یا ساختمان های حکومتی به جای مانده از امپراتوری روم باستان هستند.

چگونه با وسایل حمل و نقل عمومی به فروم روم برویم؟

با توجه به ترافیک زیاد شهر رم، بهترین و سریع ترین وسیله مترو است. همانطور که گفته شد فروم ها در خیابانی که به کولوسیوم منتهی می شود واقع شده اند. لذا نزدیک ترین ایستگاه مترو به فروم روم، ایستگاه کولوسیوم در خط B متروی شهر رم می باشد.

چشمه تروی

چشمه تروی در انتهای قناتی واقع شده که در سال 19 قبل از میلاد توسط اگریپا، پسر خوانده امپراتور اگوستوس ساخته شد. قنات، آب را

چشمه تروی رم-ایتالیا

چشمه تروی رم

چشمه تروی رم- ایتالیا

میدان تروی مملو از جمعیت

از مسیر 21 کیلومتری شهر رم به این چشمه هدایت می کرده و این چشمه آب را در مرکز تاریخی شهر رم تامین می کرد. چشمه تروی در میدان تروی قرار دارد. سنت و اعتقادی وجود دارد که اگر سکه ای را به چشمه تروی بیندازید، دوباره به شهر رم بازخواهید گشت. به همین خاطر توریست های زیادی به چشمه تروی سکه می اندازند.

چگونه با وسایل حمل و نقل عمومی به چشمه تروی برویم؟

برای رفتن به میدان تروی، به دلیل ترافیک شهری رم، بهترین وسیله مترو می باشد. نزدیک ترین ایستگاه مترو به میدان تروی رم، ایستگاه باربرینی در خط A متروی شهر رم می باشد.

رزرو هتل در ایتالیا با واچر رسمی

برچسب ها: رزرو هتل – رزرو هتل در سراسر جهان – رزرو هتل با واچر رسمی – رزرو هتل در ایتالیا – سفر به ایتالیا – رزرو هتل در رم – رزرو هتل در رم با واچر رسمی- رزرو رسمی هتل برای سفارت – رزرو رسمی هتل برای ارائه به سفارت – رزرو هتل برای سفارت ایتالیا